Локомотив (Мз) – ЦСКА (Сф) 2:2

Локомотив (Мездра) и ЦСКА (София) не успяха да се победят и завършиха 2:2 в първия мача от последния есенен кръг на „А” група. На два пъти „армейците” повеждаха в резулатата, но чрез най-добрия на терена Саша Симонович домакините съумяха да вземат точка от настоящият шампион на България. Срещата беше изключително драматична, предложи всичко, което може да се види във футбола и зарадва близо 4000-те привърженици на стадион Локомотив. През първата част инициативата беше за гостите от ЦСКА, които чрез Маркиньос и Фелипе да Коща създадоха много опасности пред вратата на Юлиан Левашки. Още в 6-та мин. гол на Кирил Котев с глава беше отменен заради нарушение в атака. След почивка гостите поведоха с гол на Йордан Тодоров в 59-та мин. Владимир Манчев проби отдяно и центрира прострелно, Милчо Макенджиев и Предраг Пажин се разминаха с топката, тя попадна в Йорданов и той от 6 м. отрки резултата. В 72-та мин. обаче Саша Симонович вкара изключително красив гол и възстанови равенството. След продължителна атака Руи Мигел свали топката на Симонович, той овладя топката на дъгата и с много силен шут в горния десен ъгъл препарира Беконо. Четири минути по-късно Манчев беше изведен зад отбраната на „червено-черните”, напреда и бе фаулиран от Зоран Цветкович в наказателното поле. Реферът Тодоров не се поколеба и посочи бялата точка и показа директен червен картон на Цветкович. Тодоров застана зад топката и въреки, че Левашки хвана ъгъла, топката за втори път влезе в неговата мрежа. В даденото от съдията продължение Тодоров излезе очи в очи с Левашки, но стражът на мездренчани хвана ударът на голмайстора за ЦСКА. В ответната атака Руи Мигел стреля мощно с левия крак, топка уцели десния страничен стълб и попадна в непокрития Симонович. Той овладя топката и хладнокръвно подели точките в мача.

Състави:
  Локомотив (Мз) – Юлиан Левашки, Костадин Марков, Предраг Пажин (62-Цветомир Валериев), Милчо Макенджиев, Николай Христозов, Саша Симонович, Зоран Цветкович, Илия Илиев, Давид Да Силва (82-Фаусто), Руи Мигел, Георги Каранейчев (46-Страти Илиев)
  ЦСКА (Сф) – Даниел Беконо, Павел Виданов, Иван Иванов, Кирил Котев, Филипе Машадо, Тодор Янчев, Викторс Морозс (69-Николай Чипев), Йордан Тодоров, Фелипе Да Коща (84-Ели Маркес), Маркиньос, Владимир Манчев (79-Евгени Йорданов)
Приятни изненади на мача: Юлиян Левашки (Локо), Фелипе Да Коща (ЦСКА)
Разочарование на мача: Евгени Йорданов (ЦСКА)
  Димитър Пенев (ЦСКА) – FM Профил: [Profile], [Personal]
Голмайстори: 0:1 Йордан Тодоров 58, 1:1 Саша Симонович 73, 1:2 Йордан Тодоров 76 (д), 2:2 Саша Симонович 90+2
Червени картони: Зоран Цветкович (Локо Мз)
Жълти картони: Зоран Цветкович, Саша Симонович (Локо Мз), Фелипе Да Коща (ЦСКА)
Стадион: „Локомотив“, 4 000 зрители
Съдия: Станислав Тодоров